ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۱۴ - مرداد - ۱۳۹۹
امام جمعه جزیره کیش

به گزارش صبح کیش به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین احمد حسن زاده در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته کیش با توصیه به رعایت تقوای الهی به ویژه در حوزه خانواده اظهار داشت: اگر تقوای الهی در حوزه خانواده به خصوص از جانب مرد و پدر خانواده رعایت شود استعداد فرزندان شکوفا شده و آنان در آینده می توانند از نخبگان، فرهیختگان و بزرگان رشته‌های مختلف علوم شوند.

وی با تاکید براینکه پدر خانواده در برابر تامین معاش و ایجاد شرایط امنیت و آرامش در خانواده مسؤول است، افزود: فرزندان ما دارای استعدادهای بالقوه ای هستند که با مراقبت و رسیدگی به آن ها شکوفا می شود.

مدیریت آینده شاهکار امام عسکری(ع)
خطیب جمعه کیش با تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع) و تبریک سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)، مدیریت آینده جهان اسلام با طرح ولایت فقیه را یکی از شاهکارهای این امام همام برشمرد و افزود: امام حسن عسکری(ع) برای مدت زمان غیبت فرزند خود امام عصر(عج) طرح ولایت فقیه را برای جهان اسلام مدیریت کرد که اگر نبود این مدیریت شاید جهان تشیع و اسلام از بین می‌رفت و ایشان با این طرح جهان اسلام و تشیع را حفظ کردند.

وی افزود: امروزه اندیشمندان معتقدند مدیریت آینده یکی از دشوارترین مباحث مدیریتی است که امام حسن عسکری (ع) به خوبی برای جهان اسلام طرح ریزی کردند.

دور ریز غذا در ایران معادل ۱۰ کشور اروپایی است
امام جمعه کیش با اشاره به آمار سازمان جهانی فائو( سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد) در خصوص هدررفت مواد غذایی در ایران افزود: براساس آمار منتشر شده توسط فائو مردم ایران متاسفانه معادل ۱۰ کشور اتحادیه اروپا دور ریز غذایی دارند در حالیکه ما مسلمانیم و معتقد.

وی با بیان اینکه براساس آموزه‌های دینی ما اسراف از مواردی است که به شدت مذموم شمرده شده و حرام است تاکید کرد: ایران بیشترین ضایعات غذایی در جهان را دارد.

حسن زاده با اشاره به دورریز ۳۰ درصد مواد غذایی مصرفی در کشور که می‌تواند سالیانه حدود ۲۱ میلیون انسان را سیر کند افزود: یکی از نعمت‌های الهی که به دست ما به سادگی از بین می‌رود و حیات همه ما وابسته به آن است آب است که حتی یک روز بدون آن دوام نمی‌آوریم.

ترویج فرهنگ صحیح مصرف
وی به مشکلات تهیه و تامین آب در جزیره کیش اشاره کرد و افزود: به گفته معاونت عمران و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش ۳۰ درصد آب گرانبها و ارزشمند کیش به واسطه مشکلات شبکه آب از بین می‌رود که باید مسؤولان به این مورد پاسخ دهند زیرا ما مسئولان در قبال آن مسؤولیم و باید فردای قیامت پاسخگو باشیم و مؤاخذه می‌شویم.

امام جمعه کیش خطاب به مردم در ترویج فرهنگ استفاده صحیح از منابع آب و غذا به ویژه بانوان که مدیریت و مسؤولیت خانواده را بر عهده دارند افزود: امیدوارم دست به دست یکدیگر بتوانیم با ترویج فرهنگ مصرف صحیح از هدر رفت آب و غذای ارزشمند و این نعمت‌های الهی جلوگیری کنیم.

تسخیر لانه جاسوسی رویدادی بی نظیر و انقلاب دوم
وی در فراز دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبریک هفته بسیج دانش آموزی و گرامی داشت ۱۳ آبان روز دانش آموز و سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به فرمان امام راحل(ره) بیان کرد: تسخیر لانه فساد و جاسوسی آمریکا کاری ارزشمند و اتفاقی بی نظیر بود و دانشجویان کاری کردند کارستان.

خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه به فرموده امام راحل(ره) این حرکت دانشجویان پیرو خط امام انقلاب دوم بود ادامه داد: پس از تسخیر لانه جاسوسی و کشف ادوات و دستگاه‌های پیشرفته و اسناد جاسوسی مشخص شد تنها کاری که در این لانه فساد انجام نمی‌شد فعالیت‌های سیاسی بود و تمام فعالیت‌های آن‌ها در زمینه جاسوسی صورت می‌گرفت.

وی با گرامی داشت یاد و خاطره ۳۶ هزار دانش آموز بسیجی و تقدیر از حضور سازمان‌یافته دانش‌آموزان بسیجی کیش در نماز جمعه خاطر نشان کرد: باید فرهنگ بسیجی در جامعه ترویج شده و تسری یابد.

 

منبع خبر : خبرگزاری فارس

نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد