ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۶ - اسفند - ۱۳۹۸

در آیین اختتامیه و اهدای مدال رقابتهای اسکواش لیگ برتر و دسته یک آقایان و بانوان کشور که با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، رییس فدراسیون اسکواش و جمعی از مسئولان محلی و فدراسیون در جزیره کیش برگزار شد دکتر مونسان ضمن تبریک افتخار آفرینی ورزشکاران کیش در رقابتهای اسکواش گفت: ورزش به دلیل توجه به جسم و روح انسانها از اهمیت ویژه ای بر خوردار است و به همین دلیل است که بسیار به آن پرداخته می شود.
وی افزود: در دنیای امروز کسب افتخار در ورزش شیرینی همانند پیروزی در جنگ برای ملتها به همراه دارد و دولتها تلاش می کنند با مهیا کردن بستر ورزش برای مردم به ویژه جوانان ضمن ایجاد سلامت، شادی و پویایی، با تربیت قهرمانان ورزشی برای کشورشان افتخار کسب کنند.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: در دولت تدبیر و امید نیز به ورزش به عنوان رویکردی جدی در برنامه ریزیهای کشوری پرداخته شده است که افزایش بی سابقه بودجه ورزشی نشان دهنده توجه ویژه دولت به ورزش و جوانان است.
وی در ادامه در تاکید بر اهمیت بالندگی جوانان این مرز و بوم به دستور رییس جمهور در خصوص احیاء سازمان ملی جوانان اشاره کرد و گفت: در جزیره کیش نیز تلاش کرده ایم به موضوع ورزش وجوانان توجه ویژه ای شود و وجود هفت هزار کارت بیمه ورزشی دراین جزیره بیانگر رشد فرهنگ ورزش و پویایی است.
دکتر مونسان در پایان اقدامات سازمان منطقه آزاد کیش را در میزبانی از تیم های ورزشی پیش از برگزاری المپیک یکی از فعالیت های خوب این منطقه آزاد در جهت توسعه ورزش کشور عنوان کرد و افزود: اسکواش و تیر اندازی با کمان دو رشته اول ورزشی در جزیره کیش هستند که بارها شاهد افتخار آفرینی ورزشکاران کیش در این رشته ها بوده ایم وجا دارد در این مراسم از همه ورزشکاران جزیره کیش که برای این منطقه افتخار آفرینی کرده اند تقدیر و تشکر کنم.
رییس فدراسیون اسکواش نیز با تبریک این افتخار آفرینی به ورزشکاران کیش گفت:  ليگ اسكواش كشور هفت سال زمان برد تا در مسير افتخار افتاد و از نيمه دوم سال ٩٦ براي هشتمين سال ليگ جدید كليد مي خورد.
وی افزود: اسكواش ورزش اول كيش است زيرا این رشته دارای سابقه طولاني در جزیره کیش است و وجود تنها سالن استاندارد كشور كه توسط انجمن جهاني اسكواش بازان طراحي و ساخته شده است نیز یکی دیگر از دلایل رشد این رشته ورزشی در جزیره کیش است.
مسابقات هفته پایانی لیگ های برتر و دسته یک اسکواش کشور با حضور 8 تیم در لیگ برتر آقایان، 6 تیم در لیگ برتر بانوان، 9 تیم در لیگ دسته یک آقایان و 7 تیم در لیگ دسته یک بانوان در جزیره کیش برگزار شد.
در این رقابتها  در لیگ برتر آقایان تیم کیش اسکواش با کسب عنوان قهرمانی در جایگاه نخست ایستاد و تیم های شهرداری تهران و خودباوران کوثر گلستان در جایگاههای دوم و سوم قرار گرفتند.
در لیگ برتر بانوان  تیم شهرداری تهران اول شد وتیم های پتروشیمی شازند اراک و خودباوران کوثر گلستان به ترتیب دوم و سوم شدند.
در لیگ دسته یک آقایان تیراک اراک عنوان قهرمانی را بدست آورد، میرزا کوچک گیلان دوم شد و بهکار کوثر سبلان در جایگاه سوم ایستاد.
در لیگ دسته یک بانوان هم تیم جزیره کیش در جایگاه نخست ایستاد، و تیمهای یزد اسکواش و ظفر تهران به ترتیب دوم و سوم شدند.
گفتنی است جزیره کیش برای دومین سال پیاپی میزبان هفته های پایانی رقابتهای اسکواش کشور بود و در پایان این مراسم نیز با اهدای نشان از تلاشهای دکتر مونسان در رشد ورزش اسکواش و میزبانی شایسته از این مسابقات تقدیر شد.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد