ویژه های خبری

امروز : چهارشنبه - ۲۶ - مرداد - ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، محمود پازوکی گفت: کاپ جام جهانی تنها یک روز در ایران خواهد بود و تقاضا‌های بیشماری از شهرهای فوتبالی و علاقمندان فوتبال کشور برای دیدن کاپ جام جهانی و ۲ اسطوره جهانی فوتبال تقدیم فدراسیون فوتبال کشور شده است.

وی با اشاره به پیگیری انجام شده هیئت فوتبال کیش و با توجه به پایلوت بودن جزیره کیش برای تبادل گردشگر و تماشاگران فوتبال میان دوحه و کیش، گفت: با توجه به اینکه کاشت چمن زمین هیبریدی مجموعه ورزشی المپیک کیش از اول مرداد آغاز خواهد شد امیدواریم بتوانیم میزبان کاپ جام جهانی و بازیکنان برجسته دنیای فوتبال کاکا از برزیل و کاسیاس از اسپانیا در زمان بهره برداری از زمین فوتبال در جزیره کیش باشیم.

وی تصریح کرد: در هفته های آینده کاکا و کاسیاس کاپ جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را به ایران خواهند آورد و این دو ستاره دنیای فوتبال به عنوان سفیر فیفا کاپ جام‌جهانی را در ۳۲ کشور حاضر در قطر به نمایش می‌گذارند.

براساس اعلام فیفا قرار است کاپ ویژه جام جهانی در ۵۱ کشور و نقطه دنیا به نمایش گذاشته شده و برای اولین بار، این کاپ به هر ۳۲ کشور حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ برده خواهد شد که ایران نیز یکی از کشور‌های حاضر در این جام است.

این در حالی است که در سه دوره اخیر جام جهانی در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ این تور در سراسر جهان برگزار می‌شد، اما این کاپ ویژه تاکنون به ایران نیامده است.

کاکا و ایکر کاسیاس که با تیم‌های ملی برزیل و اسپانیا قهرمانی در جام جهانی ۲۰۰۲ و ۲۰۱۰ را تجربه کرده‌اند، سفیران کوکاکولا برای نمایش کاپ جام جهانی در نقاط مختلف دنیا هستند.