ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۹ - فروردین - ۱۳۹۹

 نخستین گردهمایی بانوان کیش ،حامیان حریم خانواده  با حضور جمعی از بانوان و دختران جزیره کیش در مسجد امام حسن مجتبی (ع) برگزارشد.
دبیر ستادگردهمایی بانوان کیش هدف از برگزاری این گردهمایی را یادآوری واقعه خونین  مسجد گوهر شاد و کشته شدن تعداد زیادی از مردم بی گناه ومتدین عنوان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین سید محسن طباطبایی گفت:حجاب و عفاف یکی از مهم ترین واصلی ترین  مولفه های دین مبین اسلام است که درآیات قرآن کریم و روایات متعددی تاکید ویژه ای به رعایت آن در جامعه شده است.
وی همچنین به آثار عفاف و حجاب در جامعه اشاره کرد وگفت: حفظ ارزش و مقام والای زنان در جامعه،امنیت اجتماعی و ثبات بنیان خانواده  و کاهش جرایم اجتماعی از مهم ترین آثار عفاف و حجاب درجامعه است.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران  هم در این گردهمایی  با تبین جایگاه عفاف و حجاب در جوامع اسلامی  برلزوم توجه هر چه بیشتر به موضوع عفاف و حجاب در جامعه  تاکید کرد.
دکتر فهیمه فرهمند پور گفت: امروز زنان غرب بیشتر از هر زمان دیگری به اهمیت حجاب  در جامعه پی برده اند  و حجاب  یکی از مهم ترین عوامل گرایش زنان  غربی به اسلام است.
وی افزود : افزایش آمار خشونت علیه زنان  در کشورهای آمریکایی و اروپایی را محصول بی بندوباری  در این جوامع عنوان کردوافزود:عفاف و حجاب موجب  حفظ امنیت زنان در جامعه است .
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران  هچنین به تاکیدات ویژه دین مبین اسلام بر لزوم حفظ حجاب برای زنان و مردان گفت:در آیات 31 و30 سوره نور به صراحت به حفظ حجاب زنان و مردان  اشاره شده است.
برگزاری تریبون آزاد با محوریت خانواده و حجاب ،برگزاری نمایشگاه سیر تاریخی عفاف و حجاب در ایران و همچنین غرفه فروش محصولات فرهنگی  و غبار روبی مزار شهدای گمنام از دیگر برنامه های این گردهمایی بود.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد