امروز
۲۵ آبان ۱۳۹۷
تاریخ میلادی :
Nov 16 2018
ساعت :

اجتماعی

رئيس هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي شيراز از بيمارستان كيش بازديد کرد.

دیابت درمان قطعی ندارد، ولی قابل کنترل است. در حال حاضر فقط می توان با کنترل قند خون در محدوده طبیعی از بروز عوارض دیابت پیشگیری کرد.
رژیم غذایی  سالم و تامین انرژی(کالری) دریافتی مورد نیاز هر بیمار، فعالیت بدنی مناسب، مستمر و منظم،آموزش و پایش دایمی مقدار قند خون( خود مراقبتی) و دارو درمانی از ارکان اصلی درمان دیابت هستند.

دیابت یکی از تهدیدهای اصلی برای سلامت بشریت در قرن  21 میلادی است. درطول 40 سال گذشته تغییرات چشمگیری در محیط زیست ، رفتارها وشیوه های زندگی انسانها رخ داده که سبب رشد صعودی شیوع چاقی و دیابت شده است. دلایل زیادی وجود دارد که ثابت می کند رشد شیوع دیابت نوع 2 در دهه آینده نیز ادامه خواهد یافت و لذا دیابت نوع 2 یکی از معضلات سلامت جهانی و علت اصلی و عمده مرگ ومیر و ناتوانی طی سالهای آتی خواهدبود. عوارض عروقی دیابت در طول حیات بیماران به افزایش بسیار زیاد سکته های قلبی و مغزی، نارسایی کلیوی ،‌نابینایی و قطع عضو منجر خواهد شد

دكتر رضا رضايي مدير بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت از بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي كيش بازديد كرد.

به گزارش صبح کیش پس باز سازی، بتن ریزی، تجهیز هلی پورت بیمارستان و شرکت بیش از 30 تن از پزشکان، پرستاران و کارکنان این مجموعه در دوره های ویژه آموزشی هوانوردی و ایمنی مرتبط با هلی پورت تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشور، بیمارستان کیش موفق به دریافت گواهینامه و مجوز بهره برداری هلی پورت شد.

بنابراین گزارش هلی پورت بیمارستان کیش نخستین هلی پورت بیمارستانی در سطح کشور است که قابلیت پذیرش بال گرد های سنگین در رده میل 17_171 را دارد.

بر اساس این گواهینامه تمامی پروازهای اورژانسی می تواند به صورت شبانه روزی بر روی این هلی پورت انجام شود و با هماهنگی های لازم از کلیه کشورهای حوزه خلیج فارس و هلی دک های خلیج فارس میزبان هلی کوپتر های امدادی و بیماران و مجروحین باشد.

گفتنی است بیمارستان کیش با رعایت کلیه استانداردهای بین المللی فرودگاهی موفق به دریافت این گواهینامه شد که تعداد کمی از هلی پورت های بیمارستانی کشور واجد این شرایط هستند.

با ثبت این هلی پورت در سطح هوانوردی بین المللی، بیمارستان کیش آماده عقد قرارداد با شرکت های نفتی و سازمان های امدادگر هوایی جهت فرود و پرواز بال گرد در بیمارستان کیش می باشد.

در اقدامی فرهنگی، عصر امروز از ساعت ١٥ تا ١٧:٣٠، با همکاری، سازمان منطقه آزاد کیش و  ٢٦ کلوپ غواصی این جزیره، به پاکسازی بستر دریا و ساحل اسکله تفریحی جزیره کیش پرداخت.  در این کار فرهنگی که به صورت گروهی انجام شد، بیش از ١٠٠ نفر همکاری داشتند.  

رئیس پلیس فتای کیش با تاکید بر دریافت اخبار و اطلاعات مورد نیاز مردم از مبادی و مجاری معتبر خبری گفت: اصل صحت و شفافیت از مهمترین بخش های مغفول در اطلاعات و اخبار منتشر شده در فضای مجازی است.

این همایش روز پنجشنبه با حضور رئیس فدراسیون نجات غریق جمهوری اسلامی ایران و رئیس سازمان محیط زیست در محدوده اسکله تفریحی برگزار می شود

مدير گروه چشم پزشكي استان فارس در بازدید بیمارستان کیش از تعامل و راه اندازی کلینیک تخصصي چشم در جزیره خبر داد.

با نظارت و هماهنگي مركز پيوند اعضا استان فارس، واحد پيوند اعضا در بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي كيش راه اندازي شد.

دکتر رضا نیا رئیس مرکز توسه سلامت کیش با تاکید بر اینکه مردم سلامت وزیبایی خود را به دست افراد سودجو و بدون صلاحیت ندهند اظهار داشت :ممکن است برخی از این عوارض برگشت ناپذیر بوده وتاپایان عمر باقی بمانند.

خدمات رایگان پزشکی بهداشتی به سالمندان هفته سالمند در جزیره کیش ارائه می‌شود.

رئیس پلیس فتا کیش از سوء استفاده مجرمين سايبري از عواطف انسان دوستانه افراد  خبر داد.

حمله تروریست ها همزمان با سالگرد جنگی که به ایران تحمیل شد و یادآور ابدی دفاع جانانه و 8 ساله یک سرزمین است اما پیام های دیگری در خود دارد.وجود دست های خارجی در پشت پرده این حمله شاید یکی از دلایل همزمانی حمله و سالگرد دفاع ایران باشد.

در شب خاطره کیش، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بخش هایی از خاطرات خود را برای مسئولان و شهروندان جزیره کیش روایت کردند.

آخرین اخبار

تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از اخبار و تصاویر اختصاصی این وبگاه تنها با ذکر نام منبع صبح کیش امکان پذیر است.