ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۱۴ - تیر - ۱۴۰۱

پس از حضور وزیر راه ایران و دبیر شورای عالی مناطق آزاد در جزیره کیش به‌منظور بازدید از پروژه‌های زیرساختی جزیره مرجانی و همکاری کیش در جام جهانی قطر، انتظار می‌رفت خبرنگاران محلی جهت پوشش این سفر مهم به این بازدیدها دعوت شوند اما در کمال شگفتی جز خبرگزاری دولتی ایرنا و صداوسیما هیچ خبرنگاری از جزیره کیش به این بازدیدها دعوت نشد!!!

با افزایش حجم مسافران ، مدیران شهری کیش بجای افزایش زیرساخت ها ، فاضلاب شهری را از تصفیه خانه قدیمی کیش به سمت زمینهای اطراف هدایت می کنند.

۲۳ تیر ۱۴۰۰ بود که با دستور وزیر بهداشت جزایر خلیج‌فارس به‌استثنای کیش و قشم وارد مرحله واکسیناسیون عمومی بالای ۱۸ سال شده و در کمتر از ۲۰ روز خبر واکسینه شدن این جزایر به گوش رسید. پس از اعتراض شدید ساکنان قشم و کیش و پیگیری اصحاب رسانه کیش، با دستور جدید وزیر، این دو جزیره بزرگ خلیج‌فارس نیز به چرخه واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال وارد شد.

عجیب اما واقعی، نامه ای از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به وزیر پیشنهادی اقتصاد با متنی تملق آمیز و دور از شان مدیر یک مجموعه دولتی که در متن تکمیلی به تفسیل به متن این نامه پرداخته ایم.

ایدز در ابتدا مشکل برخی از کشورهای صنعتی بود، امروز یک مساله جهانی است . این عفونت به دلیل میزان کشندگی بالا , هزینه های مراقبتی زیاد، ایجاد مشکلات اجتماعی متعدد و هدف قراردادن جمعیت جوان جامعه از معضلات مهم جوامع بشری محسوب می شود.

مردم بيش از سی سال است که درباره  HIV و ايدز هشدار داده میشوند.  در سرتاسر جهان هر ساله ميليون ها انسان به ويروس HIV آلوده میشوند وايدز تا به حال جان انسانهاي زيادي را گرفته است. بسياری از مردم درباره ايدز چيزهايی میدانند، اما متاسفانه کسانی هم هستند که ابتدايی ترين آگاهی های لازم را درباره اين که "ويروسHIV " و " بيماری ايدز" واقعاً چيست ندارند.

بیماریها ی عضلانی اسکلتی یکی از عمده ترین مشکلات سلامتی در دنیا هستند. در این گروه از بیماریها براساس شیوع و بار ناشی از آن،  بیماریهای پوکی استخوان، کمردرد، تخریب و التهاب لگن و بیماری های اختلال رشد بیشتر مطرح می باشند.

شرکت آب و برق کیش بعد از خصوصی‌سازی و واگذاری به موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج و انحلال آن موسسه، چهار سال است که توسط هیئت تصفیه مدیریت می شود.