ویژه های خبری

امروز : سه شنبه - ۳۱ - فروردین - ۱۴۰۰

ایدز در ابتدا مشکل برخی از کشورهای صنعتی بود، امروز یک مساله جهانی است . این عفونت به دلیل میزان کشندگی بالا , هزینه های مراقبتی زیاد، ایجاد مشکلات اجتماعی متعدد و هدف قراردادن جمعیت جوان جامعه از معضلات مهم جوامع بشری محسوب می شود.

مردم بيش از سی سال است که درباره  HIV و ايدز هشدار داده میشوند.  در سرتاسر جهان هر ساله ميليون ها انسان به ويروس HIV آلوده میشوند وايدز تا به حال جان انسانهاي زيادي را گرفته است. بسياری از مردم درباره ايدز چيزهايی میدانند، اما متاسفانه کسانی هم هستند که ابتدايی ترين آگاهی های لازم را درباره اين که "ويروسHIV " و " بيماری ايدز" واقعاً چيست ندارند.

بیماریها ی عضلانی اسکلتی یکی از عمده ترین مشکلات سلامتی در دنیا هستند. در این گروه از بیماریها براساس شیوع و بار ناشی از آن،  بیماریهای پوکی استخوان، کمردرد، تخریب و التهاب لگن و بیماری های اختلال رشد بیشتر مطرح می باشند.

شرکت آب و برق کیش بعد از خصوصی‌سازی و واگذاری به موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج و انحلال آن موسسه، چهار سال است که توسط هیئت تصفیه مدیریت می شود.

شب گذشته و در خلال مراسم اختتامیه جشنواره سینما تور که به مدیریت رضا رشیدپور در سالن خلیج فارس مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد، از ورود عکاسان خبری محلی به بخش ویژه مراسم جلوگیری شد و با بی‌توجهی مسئولان برگزارکننده خبرنگاران محلی جزیره کیش از انجام کار خبری در این مراسم بازماندند.

تداوم تغذيه با شير مادر مستلزم مصرف مواد مغذى و مقوى توسط مادر است. تغذيه مناسب مادر در اين دوران علاوه بر تأمين نيازهاى تغذيه اى نوزاد (از جمله مواد معدنى و ويتامين ها)، براى حفظ بنيه، سلامت و اعتمادبه نفس مادر و نيز حفظ و نگهدارى ذخاير بدن مادر ضرورى است.

15 آذر روز دانشجو را همراه با حضور کم رنگ برخی و البته پرنگ تر یک یا دو دانشگاه کیش گذراندیم، اما آیا میشود از حال و اوضاع دانشجویان این روز هم گذشت؟

آیا مسئولانی که وعده به دانشجویان می‌دهند به وعده های خود عمل کرده اند؟

ما اینجا ، در دورترین نقطه به مراکز فرهنگی کشوری که امروز عمده ی ساکنینش به سمت قبله مسلمین جهان نماز می خوانند ، هرروز و هرساعت حلاوت وحدت میان مسلمانان را می چشیم و نه تنها وحدت را معنا کرده که آن را مشق می کنیم .