پایگاه خبری صبح کیش

تبلیغات صبح کیش

مقاله و گزارش

نکاتی در مورد شیر مادر
بیتا ابراهیمی راد
سه شنبه, 07 شهریور 1396
نکاتی در مورد شیر مادر

سردرد در هنگام روزه داری
بیتا ابراهیمی راد
پنج شنبه, 11 خرداد 1396
سردرد در هنگام روزه داری

یک دستور غذايي عمومي در ماه مبارك رمضان
بیتا ابراهیمی راد
یکشنبه, 07 خرداد 1396
یک دستور غذايي عمومي در ماه مبارك رمضان

جزیره کیش و حقایق جالبی که شاید نمی دانید
ایوب قادری
چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396
جزیره کیش و حقایق جالبی که شاید نمی دانید

دیدار تاریخی سعدی شاعر بزرگ از جزیره زیبای کیش
ایوب قادری
دوشنبه, 11 ارديبهشت 1396
دیدار تاریخی سعدی شاعر بزرگ از جزیره زیبای کیش

تاثیر ظروف غذا بر سلامتی
لیدا تفتی
دوشنبه, 16 اسفند 1395
تاثیر ظروف غذا بر سلامتی

اهمیت فیبر در رژیم غذایی
لیدا تفتی
دوشنبه, 16 اسفند 1395
اهمیت فیبر در رژیم غذایی

سیاسی

امام جمعه جزیره کیش:عزاداری ها مناسب شان امام حسین (ع) برگزار شود

 امام جمعه جزیره کیش : عزاداری ها مناسب شان امام حسین (ع) برگزار شود

 امام جمعه کیش با تاکید بر اینکه مسئولان هیات های مذهبی مجالس را به گونه مدیریت کنند که خدا پسند باشد گفت: عزاداری های را به گونه ای برگزار کنیم که در شان امام حسین(ع) باشد.

امام جمعه جزیره کیش: کشتار مسلمانان بی دفاع و مظلوم میانمار حاصل بی تفاوتی و غفلت جامعه جهانی به حقوق بشر است

 جنایات امروز درمیانمار حاصل بی تفاوتی جامعه جهانی به ۶۰ سال جنایت است.

 امام جمعه جزیره کیش گفت: کشتار مسلمانان بی دفاع و مظلوم میانمار حاصل بی تفاوتی وغفلت جامعه جهانی به حقوق بشر است.

انتقاد از سکوت برخی کشورهای اسلامی از کشتار مسلمان میانمار/ ادامه نسل کشی ها مظلوم کشی را فراگیر می کند

 انتقاد از سکوت برخی کشورهای اسلامی از کشتار مسلمانان میانمار / ادامه نسل کشی ها مظلوم کشی را فراگیر می کند

 امام جمعه اهل سنت کیش با محکوم ساختن جنایات ارتش میانمار و گروه های افراطی علیه مسلمانان بی پناه میانمار و سکوت مجامع جهانی از کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلامی خواست تا در مقابل این نسل کشی سکوت نکنند.

امام جمعه جزیره کیش از سکوت مجامع بین المللی در مقابل جنایات میانمار و یمن انتقاد کرد

 امام جمعه جزیره کیش از سکوت مجامع بین المللی در مقابل جنایات میانمار و یمن انتقاد کرد

 امام جمعه کیش از سکوت مجامع بین المللی و سازمان های مدعی دفاع از حقوق بشر نسبت به نقض حقوق انسان ها و کشتار مسلمانان در میانمار و یمن انتقاد کرد.

حجت الاسلام حسن علیدادی امروز جمعه در خطبه های نماز عید قربان با تبریک عید سعید قربان و با تاکید بر رعایت تقوای الهی در تمامی امور ، پیام عید قربان برای مسلمانان را وحدت عنوان کرد و افزود : در اسلام وحدت روزانه را در نمازهای جماعت، وحدت هفتگی را در نمازهای جمعه و وحدت سالانه را در نمازهای عید قربان و غدیر شاهدیم . وی تصریح کرد : وحدت جهان اسلام نیز در موسم حج به نمایش گذاشته می شود. امام جمعه کیش گفت: در دوران اسلام وحدت حول امامت جامعه، پیامبر (ص) و امامان معصوم (ع) بود و امروز این وحدت حول محور ولایت فقیه است . وی به سخنی از امام راحل اشاره کرد و گفت : ایشان فرمودند ' پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به کشور نرسد' . حجت الاسلام علیدادی رمز موفقیت اسلام را در دو مساله عنوان کرد و افزود:کلمه توحید عصاره و خلاصه اصول دین است و دیگری توحید کلمه یا وحدت مسلمانان است . امام جمعه کیش با تاکید بر اینکه ما به دو وحدت ملی و داخلی و وحدت با جهان اسلام نیازمندیم؛ اظهار کرد : وحدت داخلی حول محور ولایت فقیه است و همه احزاب و جریان های سیاسی باید برای حفظ نظام جمهوری اسلامی از رهبری تبعیت کنند و منویات و دستورات معظم له را نصب العین خود قرار دهند . وی با تاکید بر اینکه مسلمانان جهان باید وحدت داشته باشند افزود: این وحدت عاملی برای از بین رفتن اختلافات و جنگ ها خواهد بود. خطیب نماز عید سعید قربان به پیروزی های اخیر جبهه مقاومت اشاره کرد و گفت: امروزشرایط سختی در یمن ، عراق ، سوریه ، بحرین حاکم است و در جای جای جهان اسلام ظلم و ستم زیادی به مسلمانان از جمله مردم میانمار می شود . به گزارش ایرنا ، وی با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی نیاز به وحدت و همدلی دارد افزود : پیام دوم عید قربان این است که وحدت و همدلی حول محور ولاتی فقیه را جدی بگیرید. خطیب نماز عید سعید قربان یکی از پیامهای عید قربان قرب الهی دانست و گفت : این مهم تحقق نمی یابد مگر اینکه آدمی نفسانیات و هوا و هوس ها را ذبح کند، مبارزه با هوای نفس انسان را به مقام قرب الهی نزدیک می کند. وی به آیاتی از سوره واقعه و دسته بندی بندگان اشاره کرد و افزود : پیامبر اکرم (ص) فرمودند ، مقربان درگاه الهی سه ویژگی دارند ،هنگامی که حقی به آنها داده می شود حق پذیرند ، وقتی از آنها سئوال می شود شهادت حق می دهند و حق گو هستند و وقتی نسبت به دیگران حکم می کنند همانند آن است که به خود حکم می کنند. حجت الاسلام علیدادی تصریح کرد : هر چه درجه قرب به خدا بیشتر باشد باید این سه ویژگی در انسان بیشتر دیده شود. نماز عید سعید قربان با حضور حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، مدیران و مسئولان و مردم در مصلای بزرگ کیش اقامه شد.

 امام جمعه جزیره کیش :پیام عید قربان وحدت حول محور ولایت فقیه است

 امام جمعه جزیره کیش تاکید کرد: جامعه اسلامی بیش از پیش به وحدت و همدلی نیاز دارد که یکی از پیامهای عید قربان وحدت حول محور ولایت فقیه است .

عید قربان مدرسه ای برای رسیدن به توحید و تسلیم شدن در برابر خداست

 عید قربان مدرسه ای برای رسیدن به توحید و تسلیم شدن در برابر خداست

 نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توحید انسان را از غرور حفظ می کند ،گفت: عید قربان مدرسه ای برای رسیدن به توحید و تسلیم شدن در برابر خداست.

حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد روز جمعه در خطبه های پیش از نماز عید سعید قربان ، این عید را از اعیاد بزرگ الهی برشمرد و آن را از ابعاد مختلف آموزنده و الهام بخش دانست .
وی با بیان اینکه محور این روز و رکن این عید وجود اقدس پیامبر الهی حضرت ابراهیم (ع)و فرزند وی حضرت اسماعیل (ع) است اظهار کرد : آن حضرت شخصیتی اسوه ، الگو و استثنایی است و خداوند اراده کرده که ما راه این شخصیت را بشناسیم و بپیمائیم و در این روز بزرگ خداوند یکی از مهمترین ،با عظمت ترین و زیباترین آزمون های خود را فرا روی بهترین بندگان خود قرار داده است .
سخنران پیش از خطبه های نماز عید قربان تصریح کرد: هم شخصی که مورد آزمون قرار گرفته ،هم آزمون و هم نتیجه و پاداش آن استثنایی است.
حجت الاسلام ابوترابی فرد با تاکید بر اینکه در این آزمون قله کمال انسان به نمایش گذاشته شده است افزود : این آزمون در تاریخ تکرار نشده است .
وی به اعجاز و امر خداوند در اعطای فرزندی درسنین پیری به حضرت ابراهیم (ع) اشاره کرد و گفت : خداوند فرزند صالحی به ایشان عطا کرد که در کنار پدر مخاطب وحی الهی بود .
نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه، راههای انتقال وحی را متفاوت عنوان کرد و گفت : گاه جبرائیل برای صدور فرمان وحی نازل می کند و گاه در خواب به فرد الهام می شد و خداوند در وحی خود به حضرت ابراهیم فرمان ذبح فرزند را صادر کرد.
وی با بیان اینکه حضرت اسماعیل (ع) بدون هیچ اعتراضی فرمان خداوند را پذیرفت و تسلیم محض شد ،افزود : ما در برابر امور مادی تسلیم هوای نفس می شویم و فرمان خدا را نادیده می گیریم و با توجه به اینکه می دانیم دستور خداوند چیست باز آن را نادیده می گیرم .
وی امام راحل را نماد توحید دانست و گفت: امروز تمام تکیه رهبر معظم انقلاب ایمان به خداوند متعال است و اوست که ما را در راه مستقیم هدایت می کند.
حجت الاسلام ابوترابی فرد گفت : خداوند می خواهد که ما تسلیم باشیم و خوشا بحال کسانی که دلهای آنها تسلیم اوامر الهی است و در راه او قدم برمی دارند و به او اعتماد دارند.
نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام حوادثی که با آن روبرو می شویم آزمونی الهی است افزود: خداوند ما را با نعمت ها و بلاها امتحان می کند تا به رشد و کمال برسیم .
وی تصریح کرد: کسانی که در زندگی به وظیفه خود به درستی عمل می کنند به کمال می رسند و بنده مقرب خداوند می شوند.
حجت الاسلام ابوترابی به حادثه دیگر در روز عرفه اشاره کرد و گفت : امام حسین (ع) برای ذبحی عظیم به سمت کربلا حرکت کرد و مورد آزمونی بزرگ قرار گرفت .
وی با بیان اینکه اهل بیت امام حسین (ع) در این آزمون استثنایی شرکت کردند افزود: این خاندان قله بندگی و تسلیم محض بودن در برابر خداوند را برای بشریت به نمایش گذاشتند.
نماز عید سعید قربان به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم و مسئولان در مصلای کیش اقامه شد.

 امام جمعه کیش :بیگانگان قابل اعتماد نیستند

 امام جمعه کیش با تاکید بر اینکه بیگانگان قابل اعتماد نیستند ،گفت: تاریخ نشان داده است که قدرت های بیگانه با کسانی که تاریخ مصرف آنها گذشته باشد بی رحمانه برخورد می کنند.

 امام جمعه کیش : غفلت از دشمن آسیب جدی بدنبال دارد

 امام جمعه کیش با بیان اینکه آمریکایی ها در طول تاریخ هیچگاه قابل اعتماد نبودند گفت: هر جا از دشمن غفلت کرده ایم با آسیب جدی روبرو بودیم.

 دولتمردان از برجامی در شان ملت ایران دفاع کنند/ پیروی از ولایت فقیه رمز پیروزی و بقا انقلاب

 امام جمعه کیش گفت : دولتمردان فقر زدایی ، توجه به اشتغال ، خروج از رکود و دفاع از برجامی که در شان ملت ایران است را به جد در دستور کار خود قرار دهند.

 مونسان: مسیر تعامل با دنیا در دولت یازدهم باز شد

 مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت:مسیر تعامل با دنیا برغم مشکلات متعدد، در دولت یازدهم باز شد و امیدواریم این روند در دولت دوازدهم به ویژه در حوزه اقتصاد گسترش یابد.

 تنفیذ حکم رئیس جمهور مشروعیت بخشیدن به جایگاه منتخب ملت است

 امام جمعه کیش تنفیذ حکم رئیس جمهوری از سوی مقام معظم رهبری را به منزله مشروعیت بخشیدن به جایگاه منتخب ملت دانست و گفت: دولت دوازدهم در همه امور تدبیر لازم را داشته باشد و امید مردم را افزایش دهد .

 73 درصد شرکت کنندگان در انتخابات غرب هرمزگان به دولت رای اعتماد دادند 

فرماندار بندرلنگه با یاد آوری اینکه در بندرلنگه حدود 82 درصد واجدان شرایط ،در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کردند افزود: نزدیک به 73 درصد این افراد به سیاست های دولت رای اعتماد دادند.

وحدت ملی از عوامل خنثی سازی توطئه های دشمنان است / احیا جامعه با پرداختن به امر به معروف

 امام جمعه کیش گفت :همراهی مردم و مسئولان ، هوشیاری و ذکاوت ، وحدت ملی و یکپارچگی در چهار دهه اخیر توانسته است تمامی طرح ها و توطئه های دشمنان را بر علیه نظام جمهوری اسلامی خنثی کند.

امریکائیان درک درستی ازحقوق بشر ندارند

 امام جمعه کیش با محکوم کردن امریکا در حمله به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی گفت: انها که دم از حقوق بشر می زنند،نا اهلی ها ،بدعهدی ها و دروغ گویی های آنها برای همه جامعه شناخته شده است .

رمضان ماه تهذیب نفس و مبارزه با شیطان درون و بیرون بود

 امام جمعه کیش گفت: میهمانان خداوند در ماه مبارک رمضان ، سازندگی ، تهذیب نفس و مبارزه با شیطان درون و بیرون را فراگرفتند تا در مقابل هر ظالم و جبار و ابرقدرتهای ستمگر ایستادگی کنند.

انگلیس عامل فتنه اسرائیل در جهان اسلام است

 امام جمعه کیش با تاکید بر اینکه عامل فتنه اسرائیل در جهان اسلام انگلیس است گفت :نخستین کشوری که اعلامیه رسمی برای به رسمیت شناخت این رژیم جعلی داد انگلیس بود.

آخرین اخبار

تبلیغات در صبح کیش

تبلیغات در صبح کیش

صبح کیش و راهنمای کیش

صبح کیش، آغاز تصادفی یک رسالت

دی ماه 94 آغاز رسالتی بزرگ و قدم برداشتنمان در راستای آگاهی بخشی کیشوندان در مسیر درست و با گفتار صادقانه بوده و پس از شروع تا به امروز لحظه ای از مسیر خارج نشده و به شغل شریفمان شک و شبهه وارد نکرده ایم.

از تاريخ ٢٢ ارديبهشت ماه سال ١٣٩٦ مصادف با نيمه شعبان ميلاد اقامه كننده عدل و داد در جهان هم ، پورتال جامع راهنماي كيش را در پايگاه خبري صبح كيش و بالعكس جستجو فرماييد.