ویژه های خبری

امروز : جمعه - ۲۴ - آبان - ۱۳۹۸

به گزارش صبح کیش به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش، بندر جزیره کیش یکی از مبادی ورودی به این جزیره مرجانی است و بخشی از گردشگران این منطقه آزاد کشور برای سفر به جزیره کیش مسیر دریایی را بر می گزینند.

درسال های گذشته سفرهای دریایی به ویژه سفر با خودرو به جزیره کیش به لحاظ شرایط مناسب آب وهوایی  بیشتر در نیمه دوم سال و ایام نوروز انجام می شد درحالیکه امسال براساس آمارهای اعلام شده از سوی شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش شاهد هستیم روند ورود خودرو به کیش در آغاز فصل گرما نیز ادامه دارد و سفربا خودرو به جزیره کیش مورد استقبال خانواده ها قرار گرفته است.

براین اساس از 14 تا 17 خرداد ماه جاری 653 دستگاه خودرو با 4 هزار و 471 سرنشین از شهرهای مختلف کشورمان واز طریق مسیر دریایی وارد جزیره کیش شدند تا تعطیلات عید سعید فطر را میهمان بهشت خانواده ها باشند.

این آمارها که درمقایسه با مدت مشابه درسال های گذشته از رشد دوبرابری سفر با خودرو خبر می دهد بیانگر این موضوع است که تسهیل شرایط سفرهای دریایی به کیش با راه اندازی سامانه پذیرش مسافر و خودرو در بندرگاه تجاری کیش که باعث کاهش زمان ایستایی و سهولت در انجام امور بندری وگمرکی شده است از عوامل اثرگذار در این حوزه بوده است.

این سامانه که از نوروز امسال درجزیره کیش برای اولین بار درکشور آغاز به کار کرد با تسهیل امور و کاهش زمان عملیات ورود وخروج خودرو ومسافر از چند ساعت به کمتر از یک دقیقه باعث شده است سفرهای دریایی حتی دراین ایام که جزیره کیش در فصل گرما و شرجی قرار دارد نیز همچنان مورد استقبال گردشگران و خانواده ها باشد.

گفتنی است سفر با خودرو و از مسیر دریا به کیش این امکان را به خانواده ها می دهد تا درطول مسیر علاوه بر بهره بردن از جاذبه های طبیعی شهرهای مختلف کشورمان از زیباییهای خلیج فارس نیز لذت ببرند و درمقایسه با سفرهای هوایی با هزینه کمتری به جزیره کیش سفر کنند.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد