ویژه های خبری

امروز : پنجشنبه - ۳ - مهر - ۱۳۹۹
فرمانده مرزبانی ناجا:

به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از دریابانی جمهوری اسلامی ایران در آب های خلیج فارس در جزیره مرجانی کیش با اشاره به حضور نامشروع ناوگان های فرا منطقه ای در خلیج فارس اظهار داشت: ملت های شمال و جنوب خلیج فارس از اینکه پای نحس دشمنان به خلیج فارس بازشده است ناخرسند هستند.

وی در خصوص سوال خبرگزاری فارس مبنی بر هدف از اجرای رزمایش مشترک آمریکا با 50 کشور در حوزه آب های خلیج فارس، خلیج عدن، دریای سرخ و دریای عمان چیست تاکید کرد: حضور و قدرت نمایی آمریکا در این منطقه کار جدیدی نیست و آنچه آن ها به نمایش می گذارند قدرت نمایی ظاهری و پوچ است.

نمایش دریایی پوچ دشمن در منطقه

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: هدف آن ها تنها کسب منافع مادی شخصی است و با این نمایش های توخالی نمی توانند در منطقه ایجاد ترس و تاامنی برای ما و منطقه داشته باشند.

وی با بیان اینکه منطقه خلیج فارس، منطقه ای امن است و ما طی چهل سال گذشته در برابر هر گونه تجاوز و زیاده خواهی دشمنان ایستاده و این را ثابت کرده ایم که در این حوزه آماده هستیم تصریح کرد: خلیج فارس در امنیت کامل به سر می برد و نمایش های دشمن صرفا یک قلقلک انتخاباتی و پرداخت بخشی از بدهی خود به کشورهایی است که دلارهای نفتی آن ها را خرج کرده است و ملت های منطقه کاملا به این امر واقف هستند.

سردار رضایی با اشاره به اینکه سازمان ها و نهادهای بین المللی به ویژه سازمان ملل باید در این حوزه ورود کرده و به وظایف قانونی خود عمل کنند تاکید کرد: حضور ناوگان های آمریکا و کشورهای فرا منطقه ای در حوزه خلیج فارس نامشروع است و مراجع قانونی مانند سازمان ملل باید پاسخ ملت ها را در نارضایتی از این حضور بدهند.

وی با درخواست از مسئولان دیپلماسی کشور افزود: قطعا آرامش منطقه بدون حضور ناوگان های جنگی معنا پیدا می کند زیرا خلیج فارس منطقه ای جنگی نیست بلکه منطقه ای آرام برای زندگی و تجارت مردم منطقه است و مردم این منطقه در طول تاریخ با یکدیگر نسبت نسبی و سببی داشته و با فرهنگ و تاریخی مشترک در حال زندگی و تجارت در امنیت کامل بوده اند که وجود ناوهای جنگی دشمن این آرامش و امنیت را خدشه دار می کند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه هدف آرامش ملت های منطقه است تاکید کرد: آرمان جمهوری اسلامی ایران دوستی و مودت با کشورهای همسایه است و به همه خود فروختگان و نوکران استکبار جهانی می گوییم که از تاریخ عبرت بگیرند .مزدوران منطقه و خودفروختگان از سرنوشت نوکران قبلی استکبار از جمله صدام، محمدرضا پهلوی و … عبرت بگیرند و از ریختن بیت المال به جیب استکبار خودداری کنند.

تشکیل گارد ساحلی کیش

تشکیل گارد ساحلی شیلات کیش خبر خوبی بود که سردار رضایی برای کیشوندان و شیلات کیش داشت.

وی با بیان این خبر و با اشاره به اینکه در تمامی مناطق مرزی ساحلی این گارد تشکیل شده است افزود: دستور لازم در راستای تشکیل این گارد داده شد و به زودی و ظرف یک ماه آینده اقدامات عملی در این حوزه صورت گرفته و این گارد با هدف تامین امنیت صیادی در منطقه و برخورد با عواملی که مخل امنیت و آرامش صیادی و تجاوز به آب های منطقه ای صید در جزیره هستند تشکیل می شود.

رضایی تاکید کرد: برابر قوانین و دستورالعمل های نیروهای مسلح و سازمان های بین بخشی و شیلات بخشی از وظایف انتظاماتی در حوزه دریا توسط این گاردها با حمایت و پشتیبانی مرزبانی و دریابانی مدیریت می شود

تقویت توان مرزبانی از منویات مقام معظم رهبری است

وی همچنین درخصوص سوال دیگر خبرنگار فارس مبنی بر افزایش توان نظامی دریابانی و مرزبانی کیش و دریابانی بندرعباس نیز به خبرنگار ما گفت: افزایش توان و تقویت مرزبانی به ویژه دریا در حوزه تجهیزات و نیروی انسانی طبق منویات مقام معظم رهبری  و فرمانده کل قوا در دستور کار کلیه نهادهای کشور قرار دارد.

وی با اشاره به افزایش 7 فروند شناور 60 فوتی حیدر به ناوگان دریابانی کشور ادامه داد: در ادامه سال نیز 6 فروند دیگر به ناوگان مرزبانی دریایی کشور افزوده می شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به گسترش امکانات و تجهیزات مرزبانی از آماده سازی طرح جامع با همکاری تمامی نهادهای کشور و قوای سه گانه و همراهی مجلس خبرداد و افزود: پس از دریافت موافقت ها و دستورات لازم و اجرایی شدن این طرح که با تیم های مشترک طی ده ماه تلاش و مطالعه صورت گرفته است ظرف مدت 3 تا 5 سال آینده جمهوری اسلامی ایران دارای یک مرزبانی کاملا متناسب از نظر ساختمان ها، ابنیه، پاسگاه های مرزی، امکانات و تجهیزات الکترونیکی واپتیکی کامل و شناورها و حوضچه ها و جاده ها خواهد شد.

دیپلماسی مرزی با همسایگان

وی همچنین با اشاره به تقویت دیپلماسی مرزی به ویژه با کشورهای همسایه نیز تاکید کرد: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که در حوزه دیپلماسی مرزی دارای یک دیپلماسی تعریف شده، فعال و تاثیر گذار با کشورهای همسایه است.

سردار رضایی تاکید کرد: در حوزه خلیج فارس نیز دریابانی دارای نیروی انسانی کارآمد، توانمند، با انگیزه و روحیه بالا و متخصص در حوزه های مختلف است و تنها درحوزه شناوری کمبودهایی وجود دارد که بخشی از آن ها توسط دستگاه های ارتباطی و اداری در حال پیگیری است.

وی با قدردانی از صیادان، مرزنشیان و فعالان حوزه تجارت دریایی در رعایت مقررات و قوانین دریایی و مرزی تاکید کرد: رعایت قوانین مرزی توسط صیادان، مرزنشینان و تجار موجب کاهش جرائم مرزی در کشور شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه مرزبانی مسئولیت حفاظت از مرزهای کشور را بنابر معاهدات و پروتکل های مرزی بر عهده دارد افزود: خلیج فارس با روابط دیرینه ای که ملت های این منطقه با یکدیگر دارند در امنیت کامل است و تنها مواردی همچون قاچاق درحوزه های مختلف سوخت، کالا، سلاح، انسان و صیدهای غیرمجاز و حضور ناوهای جنگی کشورهای بیگانه در منطقه،که این امنیت را برهم می زند.

وی با هشدار به کسانی که در با انجام قاچاق در حوزه های مختلف مخل امنیت منطقه می شوند خاطرنشان کرد: با کسانی که آگاهانه یا ناآگاهانه با تامین بسترهای قاچاق مانند کارگاه های ساخت مخازن قاچاق کالا و سوخت را به وجود می آورند و هم کسانی که اقدام به قاچاق می کنند و سرمایه های کشور و مردم را می فروشند برخورد قاطع صورت می گیرد زیرا آنان علاوه بر جرم هایی که مرتکب می شوند بخشی از نیروی مرزبانی را که باید صرف حراست و حفاظت از مرزهای کشور شود از بین می برند.

سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا پس از ورود به جزیره کیش و ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام جزیره کیش با خانواده سردار شهید ابراهیم غلامی دیدار و از بندر صیادی و فرماندهی دریابانی کیش دیدن کرد.

 

 


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد