ویژه های خبری

امروز : جمعه - ۹ - خرداد - ۱۳۹۹
طبق اعلام دکتر فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

به گزارش صبح کیش حسین فرشیدی در ارتباط زنده تلویزیونی با بخش خبری ساعت ۲۰ امروز شبکه خلیج فارس افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 817بیمار دارای علایم بیماری حاد تنفسی بستری شده اند که از 497 نفر تست گرفته شده است.
وی گفت: از این شمار تست 283 نفر منفی و تست 106 نفر مثبت بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: 88بیمار کرونا با حال خوب از بیمارستان مرخص شدند .
فرشیدی افزود: در 24 ساعت گذشته 16 بیمار اضافه شد که 8 نفر آنها در کیش هستند و این جزیره به نسبت جمعیت در حالت فوق العاده قرار گرفته و توصیه ما این است که مسافر به این جزیره وارد نشود.
وی گفت: در 24 ساعت گذشته ازبیماران کرونا در هرمزگان کسی فوت نکرده است. تعداد فوتی های ناشی از این بیماری همان 9 نفر گذشته است.
وی گفت:از مجموع مبتلایان به کرونا 58 نفر در بندرعباس، ۱۲ مورد در قشم، 21 مورد درکیش، بندرلنگه ۳ نفر، رودان ۳ مورد، پارسیان، بستک و میناب هر کدام ۲ مورد و جاسک و حاجی آباد و بندرخمیر هر کدام یک مورد است.
وی گفت: شهرستان بشاگرد و سیریک و بوموسی تاکنون تنها منطقه سفید در استان است که هیچ مورد آلوده‌ای ثبت نشده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: مردم در استفاده از مایع سفید کننده(وایتکس) در ضدعفونی کردن منزل دقت کنند که منجر به مشکلات تنفسی نشود. برای اینکار باید از ضریب 2 درصد این ماده با آب استفاده شود و به هیچ وجه از مواد ضد عفونی کننده دیگر در آن استفاده نکنند.
فرشیدی همچنین با اشاره به اینکه فوتی های این بیماری در بیمارستان تیمم داده و کفن می شوند گفت: بعد از آن جسد در کاور مخصوص قرار می گیرد و برای دیگران خطری ندارد.
وی گفت: محل خاصی و قطعه مشخصی برای دفن این اجساد در نظر گرفته نشده است زیرا بعد از  دفن خطری ایجاد نمی کند.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد