ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۱۰ - اسفند - ۱۳۹۸

به مناسب فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ، در هشتمین روز از ماه محرم  مراسم پر فیض زیارت عاشورا با حضور امام جمعه کیش در شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش برگزار شد.

در این مراسم که از ساعت 8 صبح در نمازخانه این شرکت آغاز شد، حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه کیش، مهندس عرب سرپرست شرکت عمران، آب و خدمات کیش و جمعی از مدیران و کارکنان شرکت های تابعه سازمان منطقه آزاد کیش شرکت کردند.
امام جمعه کیش در این مراسم ضمن تسلیت فرا رسیدن تاسوعاو عاشورای حسینی به عزاداران ، گفت:  سال هاست که مذهب شیعه از سوی دشمنان اسلام مورد حمله و ضربه قرار می گیرد.
حجت الاسلام حسن زاده با بیان اینکه امام خمینی (ره) توانست در طول 8 سال دفاع مقدس چهره واقعی شیعه را به دنیا نشان دهد، افزود: در سال 1365کنفرانس هویت شیعه در اورشلیم با هدف ضربه به شیعه برگزار شد. در این کنفرانس محقق ژاپنی الاصل آمریکایی بنام فوکویاما مذهب شیعه را به پرنده ای تشبیه کرد که در اوج پرواز می کند و این پرنده دارای دو بال به رنگ سبز و سرخ و یک زره است. بال سبز فرهنگ انتظار ، بال سرخ فرهنگ عاشورا و زره آن نماد ولایت پذیری است. اگر می خواهید شیعه را هدف بگیرید ، باید این سه اصل مسلمان را تضعیف کنید.
وی تاکید کرد: فرهنگ انتظار متعلق به مذهب شیعه است و ما توانستیم آن را زنده نگه داریم و فرهنگ عاشورا را نیز با عشق به امام حسین (ع) به نسل های بعد منتقل می کنیم.
گفتنی است ، با آغاز دهه اول ماه محرم، مراسم قرائت زیارت عاشورا با ذکر مصیبت اهل بیت با حضور کارکنان شرکت عمران، آب و خدمات و شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش ، برگزار شده است.


نوشتن دیدگاه

بازتاب  

# سلطانی سه شنبه, 27 شهریور 1397
عکس امام جمعه سابق کیش حجت الاسلام دکتر علیداد سلیمانی می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد