ویژه های خبری

امروز : شنبه - ۹ - مرداد - ۱۴۰۰

به گزارش صبح کیش مهندس آقازاده سرپرست معاونت امور شهری و محیط زیست در خصوص کاشت گل های فصلی در کیش گفت: با بهبود شرایط آب و هوایی در نیمه دوم سال و با هدف زیبا سازی بصری و استقبال شایسته از گردشگران ، کاشت گل های فصلی در میادین، معابر و پارک ها آغاز شده و تا پایان سال ادامه دارد.

وی در ادامه گفت: در این راستا کاشت بیش از 5 میلیون بوته انواع گل هلی فصلی در دست اجرا است و تا پایان سال نیز گل های متنوع دیگری نیز کاشته خواهد شد.
مهندس آقازاده با بیان اینکه در طول سال اقدامات گسترده ای برای توسعه فضای سبز جزیره کیش اعم از خاکریزی، بهسازی و آماده سازی، تهیه و کاشت گل های فصلی و انواع درخت و درختچه انجام می شود، افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده تا آخر سال جاری نیز 55 هکتار از اراضی درختکتری می شود.
وی در خصوص عملکرد معاونت امور شهری و محیط زیست در حوزه فضای سبز در طول 6 ماه نخست سال 98 عنوان کرد: در طول 6 ماه نخست امسال 6 هزار و 832 اصله درخت، یک هزار و 466 اصله درختچه، 28 هزار و 719 متر مربع گیاهان پوششی و 258 متر پرچین کاشته شده است.
مهندس آقازاده در ادامه افزود: در مدت فوق الذکر، حدود 5/1 میلیون متر مربع  سمپاشی آفات گیاهی  و 113 هزار و 200 کیلوگرم کود دهی انجام شده است. همچنین 63 هزار و 900 متر مربع لایروبی و  روفوژهای فضای سبز و 15 هزار و 500 متر نیز به شبکه آبرسانی فضای سبز جزیره افزوده شده است. هرس کاری درخت  و چمن، علف کشی، کودهی، دفع آفات، آبیاری و گلکاری جهت نگهداری فضای سبز کیش توسط کارگران انجام می شود.
لازم به ذکر است، سرانه فضای سبز در جزیره کیش برای هر نفر بیش از 170 متر مربع و سرانه جهانی فضای سبز برای هر نفر 20 تا 25 متر مربع عنوان شده است.