ویژه های خبری

امروز : یکشنبه - ۱۱ - خرداد - ۱۳۹۹

جشنواره سینما تور که طی 2 روز گذشته در محافل خبری کیش و ایران سروصدایی برپا کرده و برای اولین بار در جزیره کیش و با حضور چشمگیر بازیگران و اهالی سینما در جزیره کیش برگزار شد حاشیه‌هایی پر رنگ تر از متنی داشت که جز ابراز تأسف برای تیم  رسانه ای برگزارکننده این جشنواره چیزی دیگری نمی‌توان گفت.

این جشنواره که از ۲ شب قبل و با مراسم فرش قرمز در هتل ویدا شروع و در مراسم شب گذشته به‌پایان رسید تجربه‌ای تلخ برای همکاران رسانه‌ای ما در جزیره کیش بود.

شروع اتفاقات تلخ از مراسم فرش قرمز بود، جایی که تنها ده دقیقه مانده به شروع مراسم به رسانه‌های محلی اطلاع داده شد که می توانند در این مراسم حضور پیداکرده و به پوشش خبری آن بپردازند درصورتی‌که برنامه‌ریزی فرش قرمز از روزها قبل انجام‌شده و عکاسان و خبرنگاران اعزامی از خبرگزاری‌های تهران از صبح روز برگزاری فرش قرمز در جریان برگزاری مراسم و ساعت دقیق آن آگاه بودند.

بی‌مهری تیم رسانه‌ای رشید پور به مراسم فرش قرمز ختم نشد و اصل اختلال در کار رسانه‌های محلی جزیره کیش در مراسم اختتامیه بود، جایی که در سالن خلیج‌فارس مرکز همایش‌های جزیره کیش، پس از ورود خبرنگاران محلی، از حضورشان در بخش ویژه مراسم جلوگیری و اعلام شد که صرفاً عکاسان تهران قادر به پوشش مراسم از بخش ویژه مراسم هستند و عکاسان کیش تنها قادر به پوشش مراسم از فاصله 50 متری بخش میانی سالن هستند و تنها توضیح مدیر رسانه‌ای جشنواره جمله معروف است که پیش‌ازاین عادت داشتیم آن را از مسئولان روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش بشنویم .خبرنگارانی که از پایتخت با پرداخت هزینه بلیط و هتل عازم کیش کیش می شوند و با پاداش های رنگارنگ در اولویت پوشش رسانه ای قرار می گیرند و یک رتبه از خبرنگاران محلی برتر شمرده می شوند.

حال این‌که چطور تیم رسانه‌ای سینما تور از حضور عکاسان خبری همین رسانه‌های ملی در جزیره کیش اطلاع نداشته و از رسانه‌هایی که در کیش خبرنگار مستقر داشته عکاس به مراسم دعوت‌شده بود خود جای سؤال است!!!

سؤالی که بهتر است این‌گونه مطرح شود که چرا وقتی خبرگزاری‌هایی مثل مهر و ایسنا در جزیره کیش خبرنگار مستقر داشته و عکاسان خبری‌شان 365 روز سال در سرما و گرمای کیش به تهیه گزارش می‌پردازند، عکاسان تهران خود را به این مراسم گسیل کرده و سؤال مهم‌تر این‌که چرا تیم رسانه‌ای رشیدپور پیش‌تر از حضور این عکاسان آگاه نبوده و به خود زحمت اندکی جستجو نداده و از همین رسانه‌ها از تهران عکاس خبری به این مراسم دعوت کرده‌اند.

سؤال مهم‌تر این‌که چرا با حضور عکاسان خبری از خبرگزاری‌های تهران از ورود عکاسان کیش به بخش ویژه مراسم جلوگیری شده و در کار این زحمت‌کشان خبری ساکن در جزیره کیش اختلال ایجادشده و به بهانه تعداد زیاد عکاسانی که البته توسط همان تیم رسانه‌ای به این مراسم فراخوانده شده بودند خبرنگاران جزیره کیش از پوشش رسانه‌ای مراسم جا ماندند.

جناب آقای رشیدپور، اصل صحبت من با شماست که همیشه صحبت از حق‌گوییتان در رسانه ملی و تریبون‌هایی است که در اختیاردارید، چطور این کم‌کاری تیم رسانه ای‌تان را توضیح می‌دهید و چه توجیهی برای این حرکت ناپسند همکارانتان دارید؟ مگر شما در این مراسم از وضعیت نامناسب مردم کیش و تجارتشان به وزیر تلنگر نزدید و از ایشان نخواستید که سخنگوی مردم که در حضور رئیس‌جمهور باشند، بهتر نبود ابتدا از خودتان و تیم مدیریت جشنواره "سینماتور" شروع می‌کردید و به خودتان تلنگری می‌زدید که این‌گونه حق عکاسان و خبرنگاران محلی کیش در این مراسم ضایع نشده و از انجام کار این عزیزان این گونه نامحترمانه جلوگیری نمی شد.

جناب رشیدپور به یاد دارید برنامه "جزیره تو" که به مدیریت شما در همین سالن خلیج‌فارس برای شبکه سه سیما ضبط می‌شد را؟ به یاد دارید که در همان برنامه هم تیم رسانه‌ای شما از حضور خبرنگاران محلی جلوگیری کرد و بازهم همکاران رسانه ای ما از انجام رسالت خبری‌شان بازماندند؟

بهتر نیست انتقادها و تلنگرها را از خودتان شروع کنید و اولویت‌بخشی به رسانه‌های بومی و احترام به این رسانه‌ها را سرلوحه کارتان در برنامه ای آتی قرار دهید؟

سال‌هاست که همکارانمان این‌گونه بی‌مهری که اتفاقاً کم‌سابقه هم نیست را در مدیریت‌های پیشین روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش شاهد بوده‌اند و آن را به‌پای غریبه پرستی و شوق از حضور خبرنگاران تهران در کیش فرض کرده‌ایم اما انجام این حرکت ناپسند توسط رشیدپوری که خود از برآمده از رسانه است و مدعی گفتن حرف از زبان مردم است کمی برایمان دشوار و دور از ذهن بود.


در پایان کما فی السابق امیدواریم که این بی‌مهری به نقطه پایان خود رسیده باشد و دیگر شاهد این‌گونه حرکات دور از شأن رسانه‌های کیش در هر مراسم و جشنواره‌ای در جزیره کیش نباشیم.

 

 

 

 مفاله: ایوب قادری


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد