ویژه های خبری

امروز : دوشنبه - ۲۰ - مرداد - ۱۳۹۹

 حجت الاسلام حسن علیدادی در خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با تاکید بر رعایت تقوای الهی در تمامی امور افزود: انگلیسی ها توانستند توسط رضا خان که فردی کم سواد و بی سواد بود کودتای خاموشی را در ایران به انجام برسانند و این کودتا توانست کشور را آرام آرام در قبضه خود بگیرد و رضا خان نیز با حضور و حمایت عوامل انگلیسی قدرت نظامی را به دست گرفت و به حکومت قاجار پایان داد .
خطیب جمعه کیش تصریح کرد: رضا خان پیش از رسیدن به قدرت با تظاهر به دین داری و حضور در هیات های مذهبی در صفوف عزاداری ها قرار می گرفت و زمانی که به قدرت رسید دیگر از این تظاهر ، دین داری و عزاداری ها خبری نبود و با آنها نیز مبارزه می کرد.
خطیب جمعه کیش با تاکید بر اینکه ظلم های زیادی از طرف بریتانیا و امریکا به کشور تحمیل شده است اظهار کرد : کشف حجاب ،تحقیر روحانیان و مخالفت با اسلام در دستور کار رضا خان قرار داشت .
حجت الاسلام علیدادی با بیان اینکه بیش از 80 درصد شرکت کنندگان در راهپیمایی 22 بهمن ماه روزهای انقلاب و جنگ تحمیلی را درک نکرده بودند گفت : فهرست جنایات انگلیس، امریکا و گستاخی های رئیس جمهور تازه به دوران رسیده این کشور مردم را به صحنه راهپیمایی می کشاند تا نفرت خود را از اقدامات آنها اعلام کنند.
امام جمعه کیش در بخشی دیگر از سخنان خود به فرارسیدن سالروز شهادت حجت‌الاسلام شیخ فضل‌الله محلاتی از روحانیان مبارز در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت : این روز به نام 'روحانیت و دفاع مقدس 'نامگذاری شده است .
وی گفت : مردم تبریز در طول تاریخ از خودگذشتگی و سلحشوری های زیادی از خود نشان داده اند و قیام خونین 29 بهمن نیز در آن زمان اثرگذار بود و توانست انقلاب را به پیروزی برساند.
وی همچنین به روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی و به دنبال آن روز مهندس اشاره کرد و با قدردانی از مراکز علمی و جامعه مهندسی کشور گفت: مهندسان عنوان های زیادی را برای کشور به ارمغان اورده اند وبا تحقیق های مختلف خود توانسته اند کشور را به سمت توسعه پیش ببرند.
به گزارش ایرنا ، امام جمعه کیش گفت: صداقت بستر نبوت را فراهم می کند و قرآن کریم نیز در مورد انبیاء الهی فرموده است یکی از صفات مهم در آنان بحث صداقت و راستگویی آنان است .
وی افزود: کسانی که اهل صبر وحوصله باشند خداوند اجر عظیم و مغفرت الهی را در قیامت نصیب آنها خواهد کرد و خطاهای آنان نیز کم خواهد شد.
امام جمعه کیش تکبر را از نخستین گناهانی دانست که سبب خطاهای بزرگ می شود و انسان را به خطر نزدیک می کند.
حجت الاسلام حسن علیدادی در فاصله دو نماز جمعه و عصر با اهدای لوح از مدیر عامل منطقه آزاد کیش که به عنوان مدیر جهادی در کشور معرفی شده بود تقدیر کرد .
نماز جمعه این هفته کیش با حضور مردم مومن، مدیران و مسئولان سازمان ها و ادارات در مصلای بزرگ جزیره کیش برگزار شد.


نوشتن دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد